Clinica Eminescu 100

Afla cum iti putem creste si tie afacerea!

Clinica Eminescu 100 - cea mai moderna clinica medicala multidisciplinara din Bucuresti, le ofera pacientilor sai servicii medicale de inalta calitate, diagnostice și tratamente personalizate. 22 de specializari si 20 de ani de experienta stau la baza tratarii fiecarui caz in parte pentru redobandirea sanatatii pacientului si adoptarea unui stil de viata sanatos si echilibrat fizic si emotional.

 
 
 

Challenge-ul

Pentru ca in aceasta era digitala tot mai mulți oameni isi iau informațiile din online, challengeul a fost sa stabilim o legatura intre Eminescu 100 si pacientii sai, oferindu-le o experienta medicala cat mai placuta. Misiunea noastra a fost sa-i oferim clientului nostru o voce in online care sa inspire siguranta si incredere in fata viitorilor pacienti.

Misiunea portalului Clinicii Eminescu 100 este aceea de a-si informa publicul, de a-l educa si de a-i oferi fiecarui pacient o experienta medicala completa la un nou nivel de eficienta.

Asa ca, de la crearea identitatii vizuale, pana la crearea website-ului si continuand cu comunicarea in mediul online, am urmarit sa-i asiguram brandului o pozitie de top in lumea digitala si o crestere constantă și substantiala a traficului pe site..

Identitate vizuala

In urma unui brief de creatie, copywriterii nostri au reusit sa inoveze in materie de nume al brandului si logo, pana la intregul design vizual al site-ului prin crearea unui layout cat mai clean, cu o paleta de culori în conformitate cu domeniul de activitate.

Realizare website

Website-ul creat de catre echipa noastra a presupus dezvoltarea unei platforme de prezentare moderna, user-friendly, cu o structura a site-ului foarte bine organizata astfel incat vizitatorii site-ului sa gaseasca cat mai rapid toate informatiile de care au nevoie.

Si pentru ca peste 50% dintre interactiunile userilor sunt generate de device-urile de tip mobile, am adaptat site-ul pe toate device-urile, rezolutiile si browserele.

Design-ul site-ului este intuitiv şi modern, reunind toate informaţiile despre serviciile oferite. Iar pentru ca scopul site-ului este cel de convertire a vizitatorilor pe site in potentiali clienti, am implementat un formular de contact usor de folosit prin care acestia se pot programa online la unul dintre serviciile clinicii.

Fiind vorba de un domeniu de activitate atat de complex, am pus foarte mult accentul pe content calitativ si informativ pentru a asigura o comunicare eficienta între brand si potentialul client, deoarece informatia scrisa este singurul mijloc prin care vizitatorii site-ului pot fi informati cu privire la serviciile pe care le ofera brandul.

Promovarea online

Odata stabilite obiectivele brandului, am definit stilul comunicarii si am dezvoltat o strategie de comunicare eficienta pentru toate canalele online unde sunt prezenti potentialii clienti. Fie ca vorbim de continut video, text sau multimedia, social media este un instrument de comunicare complex cu o importanta majora in modul in care se dezvolta businessul. Ce am urmarit prin promovarea in online? Sa creștem popularitatea brandului, sa cream o relatie intre brand si potentiali clienti si sa crestem traficul pe site.

Implementare si optimizare SEO

Pentru implementarea si optimizarea SEO totul se invarte in jurul cuvintelor cheie, pentru ca prin intermediul acestora utilizatorii ajung la serviciile sau produsele dorite. Pentru obtinerea poziției de top pe Google, echipa noastra a identificat in primul rand cuvintele cheie folosite pe site și au facut o analiza ampla pentru a stabili care sunt cele mai performante si care sunt cele care cresc organic numarul vizitatorilor pe site. Un continut unic, imbogatit si relevant reprezinta adevarate atuuri pentru un site optimizat, asa ca pentru a fi considerat drept un conţinut calitativ în ochii Google, acesta trebuie sa se bazeze pe cuvinte cheie, sa fie informativ si ușor de parcurs.

Primeste noutatile Danco Vision:

Mai multe proiecte

Vezi toate proiectele