Junior SEO

CARIERE

Junior SEO

Candidatul ideal

Căutăm o persoană care să completeze echipa de SEO, printr-o prezență plăcută, calități creative deosebite, experiență și know-how.

Candidatul ideal ar trebui să aibă experiență în domeniul copywriting-ului pentru online, redactare texte/conținut de calitate (SEO content, Engaging content) și să poată demonstra munca prestată anterior în acest domeniu. Candidatul ideal ar trebui să aibă același nivel calitativ înalt ca în limba română, și în limbile engleză sau italiană.

Descrierea jobului

Jobul presupune executarea zilnică a următoarelor operațiuni, dar nu numai:

1. SEO Content Writing – editarea de articole și texte pentru mediul online, pe diferite subiecte, care să aibă un impact pozitiv din punct de vedere SEO;

2. Comunicare – sunt importante abilitățile de comunicare, atât în cadrul echipei, cât și cu parteneri externi, bloggeri sau clienți;

3. Analiză și raportare – candidatul ar trebui să aibă capacitatea de a efectua analize, să extragă informațiile vitale și să dezvolte rapoarte comprehensive pentru clienți.

Beneficiile jobului

– Integrarea într-o echipă tânără, dar foarte experimentată și competentă;

– Îmbogățirea cunoștințelor prin integrarea muncii obișnuite de copywriting cu cea de promovare online;

– Program flexibil;

– Posibilitatea de a avansa după primele 6 luni.

Categoria jobului: SEO
Tipul jobului: Full-Time
Specificul jobului: Office Danco Vision

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx
Ig Fb In